Zwangerschap en massage

Ik ben in het bezit van een zogenaamd bodycushion. Dit bijzondere kussen maakt het mogelijk om een comfortabele ondersteuning te bieden tijdens de massage bij zwangerschap..

Het is zelfs mogelijk om de rug te behandelen in buikligging. Door de ergonomie van het kussen zit er minstens 4 cm. tussen de zwangere buik en de tafel. De buik, romp en het bekken worden goed ondersteund. Het is belangrijk om na te vragen bij de verloskundige of de zwangerschap het toelaat om naast de zijligging ook in buikligging behandeld te worden.

De zwangerschap massage is vooral gericht op ontspanning van de geest, spieren, pezen en het skelet. Er worden zachte manipulaties, lichte strekkingen en zachte strijkingen gebruikt.

Als er geen complicaties tijdens de zwangerschap ontstaan kan er shiatsu gegeven worden tot de laatste maand van de zwangerschap.

De eerste drie maanden van de zwangerschap zijn een absolute contra-indicatie (zie de Algemene Voorwaarden)